i-D : CL moda haftası,40'lar,ve Method Man ile rap yapmak hakkında konuştu.

Çok eski sayılmayan keyifli bir röportajı sizler için çevirdik.


'' Bilirsiniz bir 40'lık içtiğiniz zaman New York'ta eğlenmeye hazırsınızdır demektir'' Koreli rapçi CL bunu bana dedi.Gırtlağından gülüyor (yüksek kahkaha demek istemiş) bu size tomboyish lise arkadaşınızı hatırlatabilir.Bu olduğunda,sizin ve arkadaşınızın ilk 40-ounce birasını içebileceği çatıkatındaydık : Opening Ceremony'nin üst katında ki merdivenlerin arkasında ki bir ofis dolabı Soho alışveriş gezimizi bitirdiğimiz yer.

Belki merak ediyorsunuzdur : Dünyanın en ünlü pop starlarından biriyle neden ofis dolapta röportaj yapıyor? Oldukça lüks Soho Otel barı yolumuzdaydık,ama onun takımı başka birilerinin geleceğini bana bildirdi,bu yüzden ya şimdi yada hiç bir zamandı.''Bunu daha çok sevdim'' CL bunu oldukça rahat olan oturduğumuz mekanda 3 kere hızında söyledi,dizlerimiz neredeyse birbirine değiyordu.

CL ,delicesine koordineli dansçı,İngilizce ve Korece pürüzsüz akıcı rapçi (Ayrıca Japonca ve Fransızca anlayabiliyor) ve kusursuz bir moda tepsisine dönüşen havalı lise arkadaşı.Bugün,Vetement elbise ve 5-inch beyaz rugan Balenciaga platformları giyiyor.(''Aslında çok rahatlar'') Mercer sokağında ki parke taşında frenlerken,arkasını döndü ve iyi olduğuma emin oldu.


Bu şatafatsız havalılık neredeyse şüpheli.Alexander Wang mağazası dışarısında portresini eklediğimiz gibi,bol bir fan kalabalığı toplandı ve cep telefonları yükseldi.CL a.ka GZB a.k.a Baddest Female popstar diva olmamak nasıl onun ayrıcalığı olabilir? Kız grubu 2ne1,Billboard'a göre bir hafta boyunca diğer tüm Koreli sanatçılardan çok satış gerçekleştirmiş US'de. İlk solo şarkısı,2013 ''Baddest Female'' bir saat içerisinde 7 Kore listesinde #1 olmuş ve all kill statüsüne yerleşmiş.(Tipik bir Youtube yorumu : Beni tamamen bıçaklayabilir ve ben onun kıyafetine kan damlattığım için özür dilerim.) Scooter Braun'nun yöneticiliği ile,CL US pazarında yoluna kenar yaptı.Diplo ve Riff Raff ile birlikte geçen yazın nefis garip şarkısı ''Doctor Pepper'' da rap yaptı.Spotify US Viral listesinde #1 olan İngilizce / Korece parça ''Hello Bitches'',deri kaplı dansçılardan oluşan zorlu bir kadro ile vahşiliğini dışarı çıkardı.Yeni şarkısı - ''Lifted'' -İngilizce rap yaptı ve NYC'de çekildi - Ağustos'ta geldi.


Bu esnada,New York moda dünyasında,şimdiden fenomen oldu. (Ve Paris'te,Tokyo'da, ve neredeyse heryerde.) Jeremmy Scott iyi bir arkadaş ; Alexander Wang'da öyle. ''CL güzel..ondan gözlerinizi alamazsınız'' Karl Lagerfeld BBC'ye böyle söyledi.Underground tasarımcılarlada çalışıyor : Discount Universe, Off-White, Sophie Hardeman.2013'ten ve NYC Moda haftasına geliyor,ve geçen sezon New York tabanlı stilist DJ Matthew Mazur ile çalışmaya başladı.


CL'in mesajında moda neden temel  bir parça? ''Ne yapıyorsam herşey kendimi ifade etmekle alakalı,bu müzik olsun veya giydiğim kıyafetler olsun.'' dedi bana.Alexander Wang - Gezimizin başlangıç noktası Grand Street'te mağazası olan kişi- 'ta aynı kültüre sahip diyor.''Asyalı bir kız olarak,burada Alexander'ı böylesine havalı bir yol yapmış olarak görmek,çok saygım var.'' Tasarımcıların moda haftası after partisinin bir gece öncesi,CL performans sergiledi,özelleştirilmiş Adidas Orginal x Alexandar Wang üstü ve bir yüz maskesi giyiyordu.Bir yüz maskesi? Aslında,CL genellikle Asya'da çok bulunan havalı gözüken yüz maskelerini kombinlerine çeker.


Açılış seranomisinde,ceketlerin cazibesine kapılıyor.İlk olan Çinli tasarımcı Chen Peng'in tasarladığı sakız balonu-pembe kirpi.Daha sonra  France's Y/Project ' in gri fermuarlı bombacı geliyor.''Bu daha çok gerçek-hayat benim.'' ikinci kez diyor ki '' İkincisini sahnede giyerim.'' Mazura erkek mağazasına çekmesini söylediğinde onun favori Raf Simons mavi ve siyah kirpisini buluyoruz.En azından ondan 2 tane sığabilecek boyutta.''Erkek kıyafetlerini kadın koleksiyonlarından daha çok seviyorum.'' diyor.''Kötü gözükmek için çıplak olman gerekmiyor'' Kötü? ''The Baddest Female'' rapinde dediği gibi  ''Kötü anlamında kötü değil ama iyi anlamda kötü,biliyormusun?'' 

CL'in sert kişiliğinin bir çok formu sık sık kıyafetler aracılığı ile şekillendiriliyor.İlk 2NE1 videolarından,2010'nun ''Go Away'' inde kaygan araba yarışı,daha sonra eski sevgilisine meydan okuduğu ateşle biten yarış için yarışı için hırpalandığını siyah gözlüklerinin derinliklerine saklayan bir kız arkadaştı.''Baddest Female'' de kırmızı halıda sert görünen rapçi bir yıldızı at kuyruklu lolipop yalayan bir kızı gösteriyordu.Canlı performansta,stili ''rahat'' bunu söylüyor.''Delirmeyi seviyorum'' (Severek adlandırdığım Kafa Tornadosu hareketi CL'in favori hareketlerimden biri) 


''Lifted'' de, Baddest Female New York makyajına bürünüyor.CL yargın merdiveninde çıkıyor,basketbol sahasında sarılan bandanalar,lastik bahçesinde yapılan duman halkaları,ve Williams Burg köprüsünde yüzülen küçük CGI bulutları.Bu şarkı ''I got myself a 40/I got myself a shorty/I'm about to go get lifted'' Method Man'nın kendi şarkısı ''Wu Tang Song'' dan alındı.Şarkının CL versiyonu Method Man'nin kinden daha tatlı.Onun ki ''Orospuları süper spermim için kıvırtacağım'' dı. CL'in ki ''Kızlar deliriyor çünkü erkekleri öpücük istiyor'' Kore'de,Aile ve Cinsiyet eşitliği bakanı sık sık sanatçılardan gençleri kötü etkiledikleri gerekçesiyle şarkı sözlerini değiştirmelerini istiyor ''Lifted'' -40 kere kontrol edilen ad- Kore müzik websitelerinde yayınlanmadı.

Bir Amerikan hip hop klasiği uluslararası bir sanatçı tarafından yeniden doğutuldu : belki bu formül tüyleri karıştırılabilir? CL'in temsilcisi Amerika rapinde ki ırkçılığa nasıl bir tepki vereceğini sorduğumda soruyu atlamasını istedi.Her durumda,''Lifted'' di : ayrıca Method Man'nin ''Da Rockwilder'' ını yöneten Dave Meyers tarafından yönetildi.Ve ayrıca CL ile Williamsburg Body Shop'un dışarısında dans eden Method Man'nin kendisini içeriyor.CL buluşmalarını hatırlıyor : ''Şarkıyı tamamen nasıl yaptığımı biliyordu,onun sözlerini alıp sonra serbest çalışarak'' dedi. ''Ve o ''Biliyorum'' dedi çünkü oda böyle yapıyor şarkılarını'' 

Modası gibi,CL'in müziği uluslararası,''Benim yaratıcılığım dünya için'' diyor.40'lar ve küçükler New York için,''kareoke ve soju'' Kore için,diyor boğazından gelen bir kahkaha ile.
''Çok düşünmediğinde,eğlenirsin'' 

Eğlenceli ve badass,ilişkili ve güçlü,kötü-kötü ve iyi-kötü yürümek için hoş bir çizgi.Ama CL yürüyor.5 inch platformlarıyla.

Çeviri : Leela @YG Gerçekleri TakımıEmoticonEmoticon